a

Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM

Tel.: 12 264 80 35

Adres: ul. Golikówka 6, 30-723 Kraków

Ostatnie wpisy

Poniedziałek - Piątek 07:00 - 19:00

Sobota - 08:00-14:00

12 264 80 35

biuro@pcrf.pl

Tarnów ul. Okrężna 1

793 770 321

Sawice, Sawice Wieś 19

500 039 911

Prezentacje oraz spotkania z Kadrą Naukową i studentami czterech uczelni na Ukrainie

Prezentacje oraz spotkania z Kadrą Naukową i studentami czterech uczelni na Ukrainie

W dniach 20-21.09.2016 r., odbyły się prezentacje oraz spotkania z Kadrą Naukową i studentami czterech uczelni na Ukrainie w mieście Tarnopol i Czerniowce.
W spotkaniach wzięło łącznie udział ponad 200 osób, studentów i wykładowców kierunku rehabilitacji na Akademii Medycznej, Akademii Wychowania Fizycznego oraz Akademii Pedagogicznej. Na spotkaniu Prezes PCRF Votum w Krakowie, Pan Paweł Adamkiewicz, prezentował rozwój rehabilitacji w Polsce na przestrzeni 20 lat. Pan Adamkiewicz podkreślał, że główną zasługą tak dużego postępu, jest przede wszystkim edukacja fizjoterapeutów w zakresie podyplomowym czyli szkoleń międzynarodowych takich jak PNF, Bobath, terapia manualna itp. Pan Paweł Adamkiewicz zaprezentował też placówkę PCRF Votum w Krakowie, podmiot leczniczy, którego jest kierownikiem.

Pani Maria Klimowicz przedstawiła możliwości rozwoju rehabilitacji na Ukrainie. Zaprezentowała nowo powstałe Centrum ambulatoryjno-dydaktyczne w mieście Ivano-Frankiwsk, którego większościowym udziałowcem jest PCRF Votum w Krakowie. Pani Klimowicz podała także informacje na temat różnych szkoleń, w tym pierwszego kursu podstawowego PNF (Certyfikowanego przez IPNFA), jaki będzie przeprowadzony w listopadzie 2016r., przy współpracy PCRF w Krakowie. To pierwsza taka możliwość do odbycia certyfikowanego kursu PNF na Ukrainie. W spotkaniach brał również udział Pan Jan Van, Prokurent Spółki Votum S.A., który prezentował możliwości rozwoju odszkodowawczego na Ukrainie w powiązaniu z rehabilitacją.

Nasza delegacja była przyjęta przez Rektorów Uczelni oraz Mera Miasta Tarnopol. Wszystkie podane informacje spotkały się z bardzo dużym zainteresowanie strony ukraińskiej z nadzieją na dalszy rozwój i szeroko zakrojoną współpracę międzynarodową.

Akademia Medyczna-kierunek rehabilitacja    2Uniwersytet pedagogiczny w Tarnopolu kierunek rehabilitacja

Akademia Medyczna kierunek rehabilitacja        1Uniwersytet pedagogiczny w Tarnopolu kierunek rehabilitacja

5Akademia Medyczna kierunek rehabilitacja ponad 100 osób na wykładzie   2uczelnia w Czerniowce   1uczelnia w Czerniowce

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.