27 maja 2022

Lekarze

Lekarze

DR N. MED. MAGDALENA BOCZARSKA – JEDYNAK

neurolog lekarz medycyny bólu, klinicysta, wykładowca akademicki

Przez wiele lat związana z Kliniką Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, obecnie prowadzi klinikę prywatną. Specjalizuje się w leczeniu choroby Parkinsona i innych schorzeń układu nerwowego z użyciem nowoczesnych metod neuromodulacyjnych. Prowadzi pacjentów po wszczepieniu stymulatorów mózgu (DBS), rdzenia kręgowego (SCS) i pomp baklofenowych. Szczególny obszar zainteresowań i działalności klinicznej to również terapia toksyną botulinową zaburzeń ruchowych, spastyczności i zespołów bólowych. Główny wykładowca i trener z zakresu leczenia toksyną botulinową przewlekłej migreny. Współautorka licznych prac naukowych publikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych, rozdziałów książkowych oraz doniesień zjazdowych. Ceniony wykładowca na konferencjach i warsztatach naukowo-szkoleniowych. Członek zarządu Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji.

dr n. med. Iwona Sumara Stelmach


Wydział lekarski CMUJ
Specjalizacja z chirurgii ogólnej
Specjalizacja z Rehabilitacji Medycznej
Zniekształcenia statyczne ciała u dzieci i młodzieży
Rehabilitacja dzieci ryzyka
Rehabilitacja dzieci z przewlekłymi chorobami układu oddechowego
Podstawy neurorehabilitacji
Współczesne kierunki w zakresie protezowania i aparatownia kończyn górnych i dolnych oraz tułowia
Rehabilitacja chorych z chorobami układu krążenia
Problemy onkologiczne w rehabilitacji
Współczesne kierunki w rehabilitacji Cyriax I I międzynarodowy Kongres Rehabilitacji Polskiej IV VII międzynarodowy Kongres PTReh- cywilizacyjne uwarunkowania i kierunki rozwoju rehabilitacji medycznej Kurs specjalistyczny transplantacja narządów klatki piersiowej i leczenie ostrej niewydolności serca

lek. med. Maciej Frączek

ortopeda

lek. med. Mariusz Kuwik

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie. Specjalizację odbył w Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym w Krakowie (dawniej Witkowice)