27 maja 2022

PCRF

Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM istnieje na rynku prywatnych usług medycznych od 2008 roku. Na początku naszej drogi otrzymaliśmy statut Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej aby następnie zgodnie z przepisami Ministerstwa Zdrowia przekształcić się w Podmiot Leczniczy. W 2013 roku dokonaliśmy rozbudowy naszego ośrodka dzięki czemu mogliśmy obok usług ambulatoryjnych zacząć świadczyć usługi w zakresie stacjonarnym. Obecnie w rejestrze Podmiotów Leczniczych mamy odebrane dwa rodzaje działalności leczniczej nr 2 stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne inne niż szpitalne oraz nr 3 ambulatoryjne świadczenia zdrowotne.
 
Głównym kierunkiem naszego rozwoju, popartego sporym doświadczeniem jest praca z pacjentami po wypadkach komunikacyjnych od małych urazów po najcięższe przypadki, łącznie ze stanem wegetatywnym. Jesteśmy w stanie pomóc każdemu kto potrzebuje szeroko pojętej rehabilitacji dając do dyspozycji zespół wykształconych i doświadczonych ludzi.
 
Jako prywatny podmiot leczniczy stajemy się alternatywą dla tych szpitali, które mają problem z umieszczeniem pacjentów na oddziałach rehabilitacji w ramach NFZ. W tym celu współpracujemy ze Szpitalami Publicznymi tak aby dać szansę pacjentom na jak najszybsze rozpoczęcie procesu rehabilitacji. Dotychczas współdziałamy z takimi placówkami jak Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie, Szpital im. Jana Pawła II w Nowym Targu i inne.