27 maja 2022

KIERUNEK -> UKRAINA

 

Ukraina to nasi sąsiedzi, a przede wszystkim kraj z ogromnym potencjałem. Mimo trudnych momentów dla tego społeczeństwa PCRF dostrzegło ogromne możliwości rozwoju właśnie w tym miejscu.

Wrzesień 2015 – PCRF VOTUM przejęło 75% udziałów w Ukraińsko Polskim Centrum Rehabilitacji VOTUM Sp. z o.o. Nowa placówka rehabilitacyjno-edukacyjna powstaje w mieście Ivano Frankowsk na Ukrainie. Od jesieni 2015 roku prowadzone są intensywne prace adaptacyjne lokalu o łącznej powierzchni 300 metrów. Tworzymy 7 gabinetów medycznych i dużą salę edukacyjną.

Głównym celem nowo powstałej Spółki jest przede wszystkim edukacja koleżanek i kolegów z Ukrainy pod kątem medycznym, fizjoterapeutycznym, logopedycznym i pielęgniarskim. Obok edukacji będzie to również miejsce gdzie wprowadzać będziemy standardy fizjoterapii funkcjonalnej, czyli indywidualnej pracy z pacjentem.

Na Ukrainie poziom rehabilitacji jest taki jak w Polsce 20 lat temu. Liczymy na to, że wprowadzenie standardów pracy PCRF VOTUM będzie procentować  zadowoleniem społeczeństwa ukraińskiego i wpłynie na dynamiczny rozwój rehabilitacji w tym Kraju.

Z przyjemnością będziemy Państwa informować o kolejnych etapach w rozwoju Ukraińsko Polskiego Centrum Rehabilitacji VOTUM.